Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

THY - Türk Hava Yolları Hakkında

1933 yılında kurulmuş olan Türk Hava Yolları, Türkiye’nin ilk havayolu şirketi olma özelliğine sahiptir. THY ilk kurulduğu zaman adı Havayolları Meydan İşletme İdaresi olarak belirlenmişti ve1935 yılına kadar Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyordu. Ancak bu yıldan sonra Bayındırlık Bakanlığı’na devrolarak faaliyetlerini bu bakanlık altında devam ettirdi. Uçuş faaliyetlerine ilk başladığı zaman THY’nin toplam 5 uçağı bulunuyordu ve bu uçaklarda toplamda 19 koltuğa sahipti. Günümüzde ise 263 adet uçağa sahip olan firma dünyanın dev havayolu firmalarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Türk Hava Yolları dünya üzerindeki 243 noktaya yaptığı uçuş ile hem dünyanın her bölgesine uçak bileti bulmada müşterilerine yardımcı oluyor hem de bu kadar çok noktaya uçarak dünya piyasasında adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Yaptığı yatırımlar sonrasında 2013 yılında dünyanın en iyi havayolu firması unvanına sahip olan THY aynı zamanda dünyanın en iyi 9 firması arasında da yer almayı başarmıştır. Türk Hava Yolları ile Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Güney Afrika kıtalarının tamamına seyahat edebilirsiniz. Kısacası Türk Hava Yolları ile 105 ülkeye seyahat gerçekleştirmeniz mümkün.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen ülkemiz beraberinde iş dünyasının da gelişmesine olanak sağlamaktadır. Gelişen iş dünyası içerisinde kendine yer edinmek isteyen firmalarda müşteri odaklı çalışmaları ve yenilikleri ile kendilerini geliştirmeyi hedeflemektedirler. Türk Hava Yolları da bu bağlam doğrultusunda uçak sayısı, uçakların kalitesini yükselterek uçuş konforunu, personeller tarafından sunulan hizmet kalitesini, uçulan ülke sayısını vb. özellikleri artırarak müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunmayı başarmıştır. Sadece bununla da sınırlı kalmayan THY aynı zamanda ekonomik bilet fiyatları belirleyerek tüm müşterilerine kaliteyi ucuza sunmaya başlamıştır. Kalite ve ekonomik biletlerinde bir araya gelmesi sayesinde günümüzde dünyanın dört bir yanına en çok yolcu taşıyan hava yolu firmalarından bir tanesi de Türk Hava Yolları olmuştur.

Türk Hava Yollarının her geçen gün artan büyümesi dünyada da ses getirmiş ve birçok kişi uçak seyahatlerini THY ile gerçekleştirmeye başlamıştır. Ayrıca THY hem ülke içi hem de ülke dışında yaptığı reklamlar ile ülke tanıtımına büyük katkıda bulunmuştur. Spor dünyasına verdiği destek ile de adından sıkça söz ettiren THY günümüzde Avrupa Basketbol Ligi’nin ana sponsoru olmuştur. Ayrıca futbol alanında Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a sponsor olmuştur. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıllar içerisinde Barcelona kulübünün ana sponsoru olma görevini de üstlenmiştir.

80 senelik tecrübelerini ve deneyimlerini kullanarak bugünlere gelmeyi başaran THY sahip olduğu güçlü altyapısı ve sermayesi ile dünyanın dört bir yanına uçarak müşterilerini istedikleri noktaya ulaştırmaktadır. Kalitesinden ödün vermeden her geçen gün artan uçak sayısı ve uçuş noktası ile Türk Hava Yolları 2013 yılında olduğu gibi günümüzde de dünyanın en iyi hava yollarından bir tanesidir. Türk Hava Yolları’nın rakiplerine göre en önemli avantajı ise konforlu yolculuklarına ek olarak ekonomik fiyatlar sunmasıdır. Bu sayede artık herkes Türk Hava Yolları ile istediği noktaya konforlu ve ucuza seyahat edebilmektedir. Son 7 yılda 640’tan 1950’ye çıkan pilot sayısı, 1700’den 4000’e artan kabin memuru sayısı %6000 artan yıllık kârı ile THY sadece ülkemizin değil dünyanın da lider hava yolları olma özelliğini taşımaktadır. Sizde uçakla seyahat etmek istediğinizde konforu ve ekonomik fiyatları bir arada görmek istiyorsanız yapmanız gereken Türk Hava Yollarını seçmek olacaktır. Bu sayede Türk Hava Yolları ayrıcalığını sizde yaşamış olacaksınız.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Enucuzucakbileti.com.tr'den en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: