Tek Yön
Gidiş - Dönüş
1 Yolcu
Yetişkin
1
18+ yaş
Çocuk
0
2-12 yaş
Bebek
0
0-2 yaş
Yaşlı
0
65+ yaş
Öğrenci
0
13-24 yaş
Kapat

Pegasus Hava Yolları Hakkında

1990 yılında kurulmuş olan Pegasus, kurulduğu andan günümüze kadar aktif olarak yolcu taşımacılığı yapmıştır. Havayolu firması daha sonra Sabancı şirketler grubu tarafından satın alınmış ve iç hatlarda da hizmet sunmaya başlamıştır. Yatırımlarına devam eden firma o günden bu güne kadar artan uçuş sayısı ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Firma bu denli kısa bir deneyime sahip olmasına rağmen zamanında kalkış oranları ile birçok havayolu firmasını geride bırakmayı başarmaktadır. Pegasus henüz genç bir havayolu firması olsa da bünyesinde toplam 45 uçak bulunmakta ve bu uçaklar ile birlikte 32 ülkede 79 farklı noktaya ulaşmaktadır. Firma büyüme hamlelerine devam ederek yeni uçak siparişleri de vermiştir. Tek seferde en fazla uçak siparişi veren firma özelliğini de elinde bulunduran Pegasus tek bir seferde toplam 100 adet Airbus siparişi vermiştir.  Bu da Pegasus firmasının önemli büyüme hamlelerinden bir tanesi olarak görülmektedir.

İç hatlarda Türkiye’nin en yoğun bölgelerine uçuşlarına devam eden firma aynı zamanda dış hatlarda da birçok noktaya uçmaktadır. Özellikle siparişi verilen uçaklarında Pegasus filosuna dahil olmasıyla beraber Pegasus dünyanın birçok bölgesine gitmeyi hedeflemektedir. Ayrıca iç hatlarda da sefer sayıları sıklaştırılarak uçakla yolculuk yapmak isteyenlere daha fazla ucuza uçak bileti satılması hedeflenmektedir. Kısacası Pegasus uygulamaya koyduğu politikası ile hem yurtiçine hem de yurtdışına ucuza uçma imkânı tanıyan firmaların başında gelmektedir.

Pegasus ilk kurulduğu zaman sadece 700 kişilik bir uçuş ekibine sahipken günümüzde bu sayı 2800’e ulaşmış durumdadır. Bu da Pegasus firmasının kısa sürede ne kadar büyük bir yatırım yaptığınız göstermektedir. Firma sadece bu yatırımlar ile sınırlı kalmayarak yeni yatırımlar yapmakta projeleri hayata geçirmektedir. Bu da Pegasus’un her geçen gün daha da büyümesini sağlamaktadır. Ayrıca firmanın önceliği yüksek kâr elde etmek değil ucuza herkesin uçmasını sağlamaktır. Bu nedenle Pegasus uçak biletlerini oldukça ucuza satın alabiliyorsunuz.

Pegasus uçuşlarında ucuzluğu ön plana aldığı için konfor ve hizmet kalitesinin her zaman arka planda olduğu düşünülür. Ancak firma yaptığı yatırımlar ile bunun aksini ispat ediyor. Özellikle konforu diğer uçaklara göre daha üstün olan Airbus uçaklarının filo içerisine dahil edilmek istenmesi de bunu göstermektedir. Bu sayede Pegasus müşterileri daha konforlu bir şekilde seyahat edebilecekler. Ayrıca firma herhangi bir uçak kazası yaşanmaması içinde gerekli tüm güvenlik önlemlerini almakta ve uçacak olan uçakları saat öncesinden hazır hale getirmektedir. Bu uçaklar aynı zamanda özel teknik ekipler tarafından hangarlarda titiz bir şekilde kontrolden geçirilmektedir. Yapılan bu kontroller sonrasında sadece güvenliğini kanıtlamış olan uçakların sefer çıkmasına izin verilmektedir.

Uçakla seyahat edecek olan birçok kişi daha ucuza uçmak ister. Son yıllarda artan havayolu firmaları ile beraber rekabet ortamı artmış bu da halkın daha ucuza uçmasını mümkün hale getirmiştir. Pegasus ise bunu bir ileri seviyeye taşıyarak her kesimden insanın kendi havayollarını tercih etmesi için daha ucuza uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir. Firma ofislerinden, acentelerden ya da internet sitesinden alacağınız her uçak bileti için ekstra indirim kazanıyor ve isterseniz de kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz. Üstelik bu kampanyalar sayesinde uçak biletlerinizi neredeyse bedava denilebilecek bir seviyeye indirebiliyorsunuz. Bu da size ucuza uçma şansı tanımaktadır. Kısacası sizde uçakla konforlu bir şekilde seyahat etmek ve seyahat ederken de kaliteli hizmet almak istiyorsanız, üstelik tüm bunları da alacağınız ucuz uçak biletlerinde istiyorsanız o zaman Pegasus ile uçmayı tercih edebilirsiniz.

Diğer Hava Yolları

Seyahat haberleri ve fırsatlarından ilk siz haberdar olun! Enucuzucakbileti.com.tr'den en son seyahat haberleri ve fırsatları hakkında mail almak istiyorum: